web analytics

marasanahtarci

İmmobilizer

Araç Anahtarları

İmmobilizer Araç Anahtarları

Kahramanmaraş’ta hizmet vermekte olan firmamız Kahramanmaraş İmmobilizer sistemleri olarak sizlere İmmobilizer hakkında tam ekipman son teknolojik ürünler ile hizmet vermektedir.

İmmobilizer Hizmetlerimiz

– Araç anahtarınızı kayıp ettiyseniz ve yedek anahtarınız yoksa sıfırdan immobilizer sistemli ve kumandalı anahtar yapmak –

–  Yedek anahtarı olmayan araçlararınıza kumandalı veya kumandasız yedek anahtar yapımı –

– Mevcut anahtarınızın dış kabı deforme olması ve kırılması durumunda tamiri ve yenileme işlemi –

– Kumandalı anahtarlarınızın pil değişimleri – 

İmmobilizer Hakkında

İmmobilizer, 1944 senesinde Frank Marugg tarafından icat edilen bir sistem. Günümüzde araba hırsızlıklarına karşı önlem olması amacıyla tüm otomobil üreticileri tarafından kullanılıyor. Türkiye’de çipli oto anahtarı sistemi olarak da anılıyor. Immobilizer devrede iken arabanın yakıt ve ateşleme sistemi çalışmıyor; bir başka deyişle aracınızın hareket etmesi imkansız bir hale getiriliyor. 
 
Immobilizer teknik olarak ise 4 farklı öğeden oluşuyor: Kontak bileziği olarak da anılan anten, kısa ECU denilen elektronik kontrol ünitesi, transponder ve immobilizer kutusu… İmmobilizer anahtar kontağa sokulduğunda içerisinde yer alan çip antenden enerji alarak aktif hale geliyor ve kutu ile bağlantı kuruyor. Bu süreçte kutu transponderden aldığı bilgi ile yeni bir kod oluşturduktan sonra kendi kodunu ECU’ya iletiyor. Eğer aynı süreci uygulayan ECU kodu doğrularsa ateşleme ve yakıt sistemi çalışmaya başlıyor. Oldukça uzunmuş gibi görünen tüm bu sürecin neredeyse saniyenin 10’da 1’i bir hızda gerçekleştiğini de hatırlatmakta fayda var.

CNC MAKİNAMIZ İLE PROFESYONEL HİZMET

Araç anahtarlarınızı tam otonom CNC cihazlarımız ile hata payı olmadan fabrika kalitesinde üretimini gerçekleştiriyoruz. 
 
Yılların tecrübesini teknoloji ile harmanlayarak sizlere hizmet vermeyi ilke edinen firmamız, fabrikasyon üretim ile araç anahtarlarınızın yedekleme işlemlerini gerçekleştirmekteyiz.
 
Bu teknolojiye ekstra ücretler ödemeden araç anahtarlarınızın yedekleme işlemlerini firmamız tarafından gerçekleştirebilirsiniz.

ANAHTAR KAP DEĞİŞİMİ

Eskimiş, kırılmış veya deforme olmuş araç anahtarlarınız sustalı veya düz kumandalı olması farketmeksizin orijinalleri ile değişimini yapmaktayız. 

Kumandanızın eskimesi, deforme olması veya kırılması durumunda firmamız profesyonel ekibimiz ile değişimini ve tamirini gerçekleştirmektedir.

Kırık veya deforme olmuş kumandalarınızı kullanmamanızı tavsiye eder, kullanmanız durumunda içerisinde bulunan elektronik kartın su, nem ve tozla karşı karşıya kalacağı için kumanda kartınızın daha büyük arızalar açması muhtemeldir. Bu tür veya daha fazla arızalar ile karşılaşmamak için kumandanız ile firmamıza gelerek değişimini sağlayabilirsiniz.

Sustalı Anahtara Dönüşüm

Otomobilleri cebimizde taşıyamayız ama sustalı anahtarlarını sürekli olarak cebimizde taşırız bu yüzden sabit olan anahtar cebimizde taşıması riskli ve giysilerimize zarar verir. Sustalı anahtar tercih etmek için pek çok sebepler vardır. Sustalı anahtar cepde taşımak oldukça kolay ve giysilerin ceplerine zarar vermez. Sustalı anahtarların kullanımı daha kolaydır.

Firmamıza gelerek aracınız uyumlu ise mevcut anahtarınızı sustalı anahtar sistemine geçiş yapabilirsiniz.