web analytics

marasanahtarci

Ev ve İş Yeri Alarm Sistemleri

Konutlarınızı Korumanın En Sağlam ve Güvenilir Yolu

Yapılan araştırmalara göre hırsızlıklar bir kaç grupta değerlendirilmektedir.

Bunlar

  • Hiç bir araştırma yapmadan gelişen hırsızlıklar.
  • Kısa süreli takip sonrası yapılan hırsızlıklar.
  • Uzun süreli yapılan hırsızlıklar.

Kısaca özetlemek gerekirse, araştırma yapmayan hırsızlar genellikle kendilerine bir mahalle veya semt belirleyip hırsızlık yapmadan önce kurye veya yardım kuruluşlarından gelmişler gibi kapınızı çalarak sizin konutunuzda olup olmadığınızı öğrenip, siz kapıyı açmadığınızda konutun boş olduğunu düşünerek kapınızı kırma suretiyle hırsızlık girişiminde bulunurlar.

Kısa süreli ve uzun süreli takip yapan hırsızlar ise sizin konutunuzdan saat kaçta çıktığınızı, aile veya çalışma arkadaşlarınızın çevrelerini öğrenerek tam ve istediği amaca ulaşmak için takipler yapmaktadırlar. Bu hırsızlar kendi aile veya iş yapınız ile ilgili bilgi sahibi olup içeri girmeye çalıştıklarında her hangi bir problemle karşılaşması halinde (yan komşu v.b.) sizinle ilgili bir çok bilgiyi karşı tarafa aktararak ve bir yalan söyleyerek hırsızlık girişimine devam ederler. 

Ne kadar gruplandırsak ta hırsızlar sonuç olarak sizin malınıza veya canınıza kastetmek üzere harekete geçmektedirler. Bu bilgileri dğeerlendirip hareketlerini incelediğimizde ise hırsızlara karşı en sağlam çözümün alarm olduğunu görmekteyiz.

İster araştırma yapmayan ister araştırma yapan hırsız olsun kapınızın önüne geldiğinde alarm cihazını gördüklerinde konutu terk etmektedir. Ama unutulmamalıdır hırsızlar bizlerden bir adım öndedir. Kapı üzerinde montajı yapılan alarm sistemini her hangi bir şekilde devre dışı bırakamayacağını bilirler ama üzerindeki ışıklardan siz konuttan çıkarken alarmı kurup kurmadığınızı bilirler. 

Sonuç olarak konutunuza taktıracağınız alarm sistemi hırsızlar için en büyük engeli teşkil etmektedir ve bu yüzden alarm takılı konutların güvenlik seviyesi %98’dir.

Konutumda Alarm Sistemi Var Fakat Hırsız Girdi?

Böyle durumlarla ara ara karşılaşmaktayız. Kulaktan dolma bilgilerle alarmın konutu korumayacağını iddia eden kişiler üzerinde yaptığımız araştırmada genellikle yakın çevrelerinde alarm takılı ama hırsız girdiğini söylemektedirler.

Peki bu nasıl olur?

Bu tür olaylarla karşılaşan kişileri yakından incelediğimizde maalesef hep aynı ve konut sahibinin hatasından kaynaklanmaktadır.

Nedir bu hatalar?

  • Alarm sistemi kumandalı ise kumandayı kaybetme durumunda hafızadan kumandayı silmemek ve bu kumanda yakın tanıdık kişilerin eline geçtiğinde yapılan hırsızlıklar.
  • Alarm sistemi şifreli veya telefon üzerinden kontrol ediliyorsa şifreyi uzun süre boyunca değiştirmemek ve telefonunu kaybetmek. 
  • Konuttan çıkarken alarm sistemini kurmamak.

Bu hatalara dikkat edildiğinde hırsızlığın sıfıra yakın olduğunu gözlemlemekteyiz.

Arayın ücretsiz keşif çalışması yapalım.

0 530 1234 0 46